U bent hier

Distelvlinder

afbeelding van Julian

Distelvlinder


Distelvlinder (Vanessa cardui) op 't pad langs de Vecht in de buurt van de Kruserbrink, Hardenberg.

afbeelding van Julian

Dagvlinders bij Kootwijkerzand

Kootwijkerzand; een mooi rustig natuurgebied op pak 'm beet 30 minuten rijden vanaf Deventer.
Vanwege het warme weer vandaag (ten opzichte van voorgaande dagen) zijn we op zoek gegaan naar dagvlinders - hopend op Heivlinder of misschien zelfs de Kleine Heivlinder...


Het Zandblauwtje (Jasione montana) komt voor op droge zandgronden met 'n laag kalkgehalte.


Overal de bloeiende Struikhei (Calluna vulgaris).


Een mooie, grote Jeneverbes (Juniperus communis).


Mannetje van het Knopsprietje (Myrmeleotettix maculatus). Andere veldsprinkhaansoorten hier vandaag waren Bruine Sprinkhaan en Ratelaar (determinatie op basis van geluid). Ook de Boskrekel was te horen.


Deze kever vliegt steeds een stukje voor je uit zodra je in de buurt komt. Het is de Bastaardzandloopkever (Cicindela hybrida); dit jaar ook tegengekomen bij de Amsterdamse Waterleidingduinen en in 't Vechtpark Hardenberg.


Twee korstmossen uit het geslacht Cladonia. Boven: Rode Heidelucifer (Cladonia floerkeana), onder: Open Rendiermos (Cladonia portentosa).


Grote Langlijf (Sphaerophoria scripta), een zweefvlieg. (Zweef)vliegen hebben meestal korte antennes terwijl die bij wespen, bijen (inclusief hommels) en mieren lang zijn.

De vlinders:

Minimaal drie Gehakkelde aurelias (Polygonia c-album) ter plaatse.


Ook verscheidene Kleine vuurvlinders (Lycaena phlaeas) gezien.


Atalantas (Vanessa atalanta), tenminste vier hier. Later vandaag ook verschillende exemplaren waargenomen in Deventer; vooral op rottend fruit onder de bomen (voedsel).


Lijk 'n beetje op de (verwante) soort hierboven. De Distelvlinder (Vanessa cardui) is een trekvlinder die het ene jaar in grote aantallen voorkomt in ons land maar 'n ander jaar vrijwel afwezig kan zijn.


Als afsluiter: mijn eerste Heivlinder (Hipparchia semele) in Nederland! Blij met de foto's.

Verder o.a. roepende Sijsjes, Grote Bonte Specht, Boomklever, Pimpelmezen en een rondvliegende Kleine Vos (dagvlinder).

Abonneren op RSS - Distelvlinder